1 Mart 2011 Salı

DOKUNMA BLOGUMA!Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

Bugün o kırmızı, iri puntolarla o yazıyı gördüm yaa; “hassiktir!” dedim.
“Bugün hepimiz aynı yazıyı yazmışız ehehe:)”

Şaka lan şaka öyle demedim tabii ki.
“Tüh” dedim ilk; “gitti bütün emeklerim!” Hani böyle hayal kırıklığı gibi bişeydi ilk hissettiğim. Ama sonra çok pis şeyler hissettim onuna söyliyim. Gerçekten pis.

-----------------------------------
Efendim aslında olay şu; Digitürk’ ün yayın haklarını elinde bulundurduğu Spor Toto Türkiye Süper Lig müsabakalarını, Blogger'da sayfa sahibi olan bazı kullanıcıların sayfalarında kanun dışı olarak yayınlaması, Google’a konuyla ilgili olarak Digiturk tarafından yapılan şikayetlerin bi bakıma afedersin pek siklenmemiş olması, digiturkün de haklı olarak dava açması ve kazanması bu yeni yasağın nedeni.
-----------------------------

Olayın asıl sebebini öğrendim ya, biraz da sakinleştikten sonra da hayallere dalmışım…
Mesela;
Dayanmışım gugılın yetkili bi kişisinin kapısına , diyorum ki “Bak beyim sen yetkili bi abiye benziyosun, sana iki çift lafım var. Koskoca adamsın. Paran var, pulun var, her şeyin var. Yakışır mı sana çocuğun elinden şekerini alır gibi kalemini almak, yakışır mı elalemin düşüncelerine, emeklerine, hayallerine, nefretlerine, hayranlıklarına tecavüz etmek. Sen büyük patron, milyarder, para babası Eric efendi! Sen mi büyüksün ben mi? Yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. Dokunma fizyme, dokunma sözlüğüme, dokunma yutubuma, do-kun-ma  bloguma!
Hayır bi dahakine gel de modemimi kapa direk, uğraştırma beni dns ayarıyla bilmemneyle yalama oldu anasını satıyım zaten. Hatta ''Erişilemeyen site yoktur, yanlış dns ayarı vardır.'' şeklinde nurtopu gibi bi Türk atasözümüz bile icat oldu, -trajikomik.

Yalnııız bi yol keşfetmişim gençler, paylaşıyım hemen;
Google'a go.navige.com yazıyosun, o kadar. O  sana ne yapılması gerekiyorsa tarif ediyo zaten. Bir daha dns ayarıyla filan uğraşmıyosun. Işlemi bir kere yapıyorsun ve bilgisayar kullandığın dns'yi otomatik olarak değiştiriyo.^^ İşte bitti gitti:)
Kaldı ki korsan yayın yapan kişilerin bu konudaki teknik bilgileri zaten beni  üçe beşe filan katlar. Yani demem o ki biri bu saçmalığa son versin artık! Çünkü olan bizim gibi amatör takılan amacı yalnızca blog tutmak olanlara oluyo. 


Ben olayın esprisindeyim aslında. Ve aslında da esas yapılması gereken şey böyle geçici çözümler yerine kalıcı çözümler üretmek için uğraşmak. Yani yıl olmuş 2011, hala teknik altyapı yetersizliklerinden dolayı bilmemne, işte kusura bakmayın kurunun yanında yaş da yanıyo demeye getirilmiş eski moda atasözleriyle açıklama neyin yapmaya kalkıyolar, geriliyorum. Ama bide iyi tarafından bakmak lazım dimi ya bide demin dediğim yeni moda atasözüyle açıklama yapmaya kalsalardı “Ben yutuba girebiliyorum, siz de girin” diyen başbakanla aynı pişkinlikle mesela.

Her yerime dokundun zaten, bari #blogumadokunma
-----------


Ps: 'Sansür, iktidar tarafından parası ödenen reklamdır.'' Federico Fellini

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

diyen g. yorumu okuyucularına bıraktı...