12 Nisan 2011 Salı

Bi Tutam Sevgi Birazda İlgi
Bugün her zamankinden erken kalktım biraz.

 Kabus gördüm çünkü;
 derste kıçına sakız yapıştırdığım fizik hocamı gördüm.
Elinde bi kangal sucukla üstüme doğru yürüyodu. Onunla ne yapmayı düşünüyodu, bilemiyorum. Ama hayırlı bişey olmadığını kestirebiliyodum surat ifadesinden.
Sınıfın köşesinde tek ayak üstündeyim. Ayağımda da parmak arası terlik, içinde çorap!

Öyle bi uyanmışım ki kan ter içinde şekerim felan düşmüş suratım bembeyaz olmuş, elim ayağım titriyo. 
Şekerim düşünce ben hemen bişiyler yemeliyim tabiî ki. Kalktım bi ekmeğe nutella sürdüm, kesmedi. Kaşıkladım, olmadı. Nesquikli süt içtim yemedi. Çift kaşarlı tost yaptım. I ıh doymadım gene. Dur dedim bi pankek yapıyım kendime, üstüne de şöyle bi böğürtlen reçeli… 
Yok olmuyo, doymuyorum!
İki yumurta kırayım bari dedim sonra. Bak bunu demişsem artık gerçekten de acil durumdur onu da söyliyim.

Çünkü;

Efendim bendeniz yumurtayı iyicene pişmiş severim.
 Ama sadece beyazı iyice pişmiş olcak, sarısı cıvık olcak böyle löp löp ekmek banmalık olcak tam, oy oy oy. Ama sen bunun ne kadar zor olduğunu bilir misin sevgili okucu? Ben bilirim! Ve işte bu durumun teknik açıdan mümkün olmadığını bildiğimden de genelde değişik mutfaklardan çılgın omletler yapmayı denerim, olmadı götümden uydururum, mındar olur, atarım. 
Ama bugün inandım, bildiğimiz sahanda yumurta yapcam, kendimce süpersonik pişirme yöntemleri geliştirmişim, ama tabi bu yöntemin işe yaraması için önce yumurtanın sarısının yuvarlak formunu bozmadan kırmayı başarmalıyım,
 işte bunu farkettim beşinci yumurtayı kırarken. 
Nihayet beşincide yakalayabildiğim formu bozmadan dikkatlice pişirirken -aldığım hazdan olucak- hafiften doyduğumu hissetmeye başlamıştım bile. Taa ki annemin “Bak şu yumurtanın sarısının içi pişmemiş gibi sen cıvık sevmezsin" diyerek ekmeğini yumurtamın ortasına saplayıncaya dek!
 Sonra ben o beş yumurtanın beşini de yedim yinede doymadım arkadaş. Bastırmıyorum açlık duygumu. Karnımda bi fil yavrusu var sanki anasını satiyim. Adı da edriyın filan. Severim ben edriyın ismini. 
Kuscam kusamıyorum.

Kalktım, böyle aynı Müjde Ar’ın filmlerindeki gibi köpüklü bi banyo hazırladım kendime. Kafam dağılır da açlığımı unuturum belki diye. Suya girdiğim anda derin bi huzur, sakin bi mutluluk, sessizlik, dipten gelen bi karın gurultusu!?
 Yoh artık acıkmış olamam ya!
Biraz daha eyleşmeliyim, vakit geçirmeliyim ama nasıl? 
Böğüre böğüre şarkı söylüyorum, tsunami simulasyonu yaratıyorum, yarattığım dalgalarla savaşıyorum yüzerek karşı yunan adalarına çıkıyorum. Burada bana pek dostça davranmıyolar. Merhaba, ben karşı kıyıdan geliyorum ve sanırım yüzmek beni acıktırdı diyorum, "hayır" diyolar "sen aslında acıkmadın bu senin bilinçaltının sana oynadığı adi oyunlardan biri. Yediğin kütlelerin midende atomaltı parçacıklarına kadar sindirilmiş olması senin kozmik evrende 5 yumurta yemiş olduğun gerçeğini değiştirmiyo evladım."
----------
-Atomaltı? Kozmik evren? Hocam?!
-Evet evladım hahaha
-Hassiktir!?
-Sucuk ister misin hahhahhaa
------------
Kaldırma kuvvetini keşfeden Arşimet gibi çıktım sudan. Tek fark "evreka evreka" diye değil "ananski ananski" diye feryat ediyo olmamdı.
---
"Ananski" dedim yine "o neydi lan öyle" açlıktan halüsiyasdjfkl görmeye başladım baya baya. 
Dedim sikerler afedersin bildiğin açım işte yahu allalaa. Gittim hemen bi makarna yaptım kendime. Ardından  intens sokuşturdum ağzıma. Cips dayadım üstüne, böyle burger kingte onun bunun tepsisinden yürüttüğüm bufalo  sosuna bandırılmış cips hemide. Yetmedi, ranch sosu ekmeğe sürüp tıkıştırdım ağzıma. Nefes alamıyorum artık ama daha da istiyo canım daha da ver doymuyorum. 
Doy-mu-yo-rum!
...

Sonra bi mesaj geldi telefonuma ;

“Seni özledim”

Açlığım durdu gibi.

“Bi daha böyle şeyler yapmayalım olur mu? Seni seviyorum  ”
...


Ohh doydum sanki…


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ps: Eğer mutlu değilseniz götünüz büyür. Bu basit bir fizik kuralıdır, a ise b dir, kuantumdur, etkiye tepki kuralıdır, bileşik bir kaptır.
Sevgili fizik hocama saygılarımla…

1 yorum:

  1. mmmm........ Look's yummy...
    you better share the recipt, it will good

    YanıtlaSil

diyen g. yorumu okuyucularına bıraktı...